/assets/img/slider/default.jpg

Flexiteek

FLEXITEEK 2G to syntetyczny materiał szwedzkiego producenta imitujący naturalny teak. Flexiteek dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się jako nowoczesne pokłady jachtów i łodzi motorowych, ale nie tylko. Znajduje zastosowanie również na basenach, tarasach, balkonach, a nawet do wykonania elementów dekoracyjnych czy blatu stolika.

WŁAŚCIWOŚCI I KOLORYSTYKA 

W produkcji stosujemy materiał nowej generacji FLEXITEEK 2G, który jest lżejszy od innych kompozytów tego typu, a dzięki nowym parametrom odbijania promieni słonecznych nagrzewa się mniej i aż o 30% szybciej ochładza. Dzięki temu latem możemy chodzić po pokładzie Flexiteek bosą stopą. Flexiteek posiada bardzo dobre właściwości antypoślizgowe, co jest szczególnie istotne w przemyśle jachtowym oraz na basenach.

Poza wyjątkowym wyglądem i wieloma zaletami Flexiteek 2G może pochwalić się jeszcze jednym: dzięki nowoczesnej technologii jest to materiał, który w pełni podlega recyklingowi. To wszystko sprawia, że Flexiteek 2G jest najlepszym tworzywem tego typu dostępnym na rynku europejskim.

Pokład Flexiteek

Pokłady flexiteekowe to nowoczesne rozwiązanie dla estetycznego i funkcjonalnego wykończenia jachtu. Dzięki wyjątkowo naturalnemu wyglądowi stanowi doskonałą alternatywę dla drewna teakowego będąc jednocześnie materiałem dużo tańszym i prostszym w eksploatacji. Jest praktycznie bezobsługowy - nie wymaga uszczelnienia lub trudnej bieżącej konserwacji, nie wymaga kosztownych chemikaliów do czyszczenia, wystarczy delikatny płyn do mycia naczyń.

Wysoka jakość i trwałość jest gwarantem długoletniej satysfakcji z użytkowania. Odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV zawsze zachowuje swój kolor i nie traci właściwości antypoślizgowych. Dzięki szerokiej gamie kolorów pokład wykonany z Flexiteeku można dopasować do charakteru łodzi.

Zapewniamy kompletny profesjonalny serwis: od zdjęcia szablonów po montaż gotowych elementów.

Stolik Flexiteek

Wyjątkowo trwały, nowoczesny blat wykonany z materiału wyglądającego jak prawdziwy teak. W odróżnieniu od naturalnego drewna nie wymaga konserwacji i nie zmienia koloru pod wpływem słonej wody czy promieni UV. Doskonały zarówno na pokładach jachtów jak i na tarasach, balkonach i w ogrodach.

Blat mocowany jest do nierdzewnej lub aluminiowej podstawy. W zależności od potrzeb proponujemy nogi teleskopowe lub o stałej wysokości.

Możliwe jest wykonanie stolika o dowolnym kształcie i różnej kolorystyce. Wszystkie parametry: kształt, wymiar, kolor i rodzaj podstawy ustalany jest indywidualnie.

Główne zalety pokładu flexiteek:

 • doskonała alternatywa dla drewna teakowego,
 • przyjazny dla środowiska: pokład poddaje się w 100% recyklingowi,
 • bezobsługowy - nie wymaga konserwacji,
 • odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV,
 • zawsze zachowuje swój kolor
 • posada właściwości antypoślizgowe,
 • lżejszy o 35%
 • waga: 4,5 kg/m2
 • grubość tylko 5 mm
 • ochładza się o 30% szybciej
 • posiada właściwości wygłuszające (do 11 dB).

Dostępne kolory

2015-07::1436934779-01-flexiteek-kolory.